PİYASAYA GÖRE TEKNOLOJİLER VE ÜRÜNLER YARATMAK, PİYASA TALEPLERİNİ ÖNGÖRMEK VE YENİLİKLERE LİDERLİK ETMEK: BUNLAR, VALEO’NUN ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME (AR-GE) STRATEJİSİNİN TEMEL İLKELERİDİR.

Sürücülerin beklentileri doğrultusunda, Valeo CO2 emisyonlarını azaltmaya çalışmakta ve “sezgisel sürüş” için öncülük etmektedir. Sezgisel sürüş, internet bağlantılı araçları, özerk sürüşü ve herkes için erişilebilir insan-makine arayüzünü bir araya getirir. Yenilik Valeo stratejisinin esasını oluşturur ve toplam siparişlerin üçte birini oluşturan yeni ürünleri ve sistemleriyle, Grup başarısının arkasındaki en önemli faktörlerden biridir.


VALEO VE AR-GE 

17,900
ÇALIŞAN
35
geliştirme merkezi
20
araştırma merkezi
Ar-Ge giderleri: OEM satışlarının
1.9
MİLYAR € CİRO
2 053
patent ofisi
’den fazla
50
doktora öğrencisi

YENİLİKÇİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR HAREKETLİLİĞE DOĞRU

Valeo’da Yenilikçilik

Mühendislerimizin amacı, hareketliliği destekleyen, çevreye ve enerji tasarrufuna önem veren teknolojiler yaratmaktır.

Araç için yakıt tüketimini azaltacak çözümlerin araştırılması, Valeo Ar-Ge ekiplerinin esas önceliğidir. Bu amaca, mevcut tüm ürünlerin sürekli geliştirilmesiyle (ağırlık artışları, enerji verimliliğinin arttırılması, vb) ulaşılır, ancak her şeyden çok çığır açan yeni yaklaşımlar yakıt tüketiminin önemli oranda azaltılmasını sağlar.

Valeo’nun Hybrid4All sistemi herkesin yararlanabileceği hibrit çözümler getirmek amacıyla fiyat ve performans arasındaki en iyi dengeyi bulma isteğinin sonucudur. Bu sistem, tüm araçlara özellikle de giriş seviyesi aralığında yer alan araçlara (A, B, C segmentleri) uygundur. “Hybrid4All” %15’ten fazla yakıt tasarrufu sağlamakla birlikte, salınmayan her gram  CO2 maliyetini yarı yarıya indirir.

Valeo ayrıca, müşterilerine elektrikli süper şarjör sunan ilk otomotiv tedarikçisidir. Elektrikli süper şarjör, düşük devirlerde küçük motorların dinamik tepkisini arttırır. Valeo enerji geri kazanım sistemiyle birleştirilen elektrikli süper şarjörler, standart Avrupa sürüş döngüsünde %15-%20 oranında yakıt tasarrufu sağlayan, maliyet açısından rekabetçi hibrit çözümlere ulaşmak için kullanılabilir. Güç aktarım mimarisinde daha elverişsiz olan sistem, yeni ve mevcut araçlara hızlı ve düşük bir maliyetle uygulanabilir.

Valeo ayrıca, araştırmalarını yeni ve daha sezgisel otomatik sürüş çözümlerine yönelik olarak yapmaktadır. Park4U® Remote aracı, sürücüden hiçbir yardım almadan park eden tamamen otomatik park asistanı sistemidir. Akıllı telefonlar kullanılarak, hem aracın içinden hem de dışından aktif hale getirilebilir. Sürücü, pedallara veya direksiyona dokunmadan araç içinde oturabilir ya da araçtan çıkarak akıllı telefonuyla manevrayı başlatabilir.

MÜŞTERİLERİ DİNLEMEK

Müşteri talepleri ve beklentileri ülkeye ve duruma göre farklılık gösterir. Ürün gelişimini en etkin şekilde gerçekleştirmek amacıyla, Grup müşteri anketleri yapar. Bu anketler sayesinde, sürücülerin ihtiyaçlarını mümkün olduğunca karşılayıp ortağımız otomobil üreticilerine çok daha yenilikçi kavramlar sunabiliriz. Bu tür anketler Grubun teknolojik liderliğini güçlendirmekte ve son derece rekabetçi bir pazarda kendini ayırmasını sağlayan stratejisini desteklemektedir.

ORTAK BİR ARAŞTIRMA PROJESİNDE BİRLİKTE ÇALIŞMAK

Innovation at Valeo

Müşterilerin ve otomobil üreticilerinin gereksinimleriyle ilgili sahip olduğumuz özel bilgiler sayesinde, teknolojik gelişim programlarımızı belirleyebilir ve bu bilgileri 300’den fazla firma içi araştırma projesi haline getirilen ürün hatlarının tümüne uygulayabiliriz.

Grup dışındaki deneyimlere, uzmanlık bilgilerine ve yeniliklere erişmek amacıyla, akademisyenler, küçük ve orta boy ölçekli şirketlerle birlikte ortak araştırma projeleri üzerinde çalışmaktayız. Bugün, dünyanın her yerinde 60’tan fazla ortak araştırma projelerinde yer almaktayız.

Park4U®, Hybrid4All gibi yenilikler bu gibi projeler sonucunda ortaya çıkmıştır.

UZMANLIĞIMIZI BİLİMSEL TEMELLER ÜZERİNE İNŞA EDİYORUZ

Üçüncü taraflarla yer alınan ortak araştırma projelerinin yanı sıra, Valeo 50’den fazla doktora öğrencisiyle çalışmaktadır. Valeo bu öğrencilere eğitim verirken, onlar da Grup’a geniş kapsamlı bilimsel bilgiler ve belli bir konunun anlaşılması için yardım sağlayan belirli bir araştırma konusuyla ilgili çalışmalarını sunarlar. Öğrencilerin Valeo Ar-Ge uzmanları tarafından denetlenmeleri sonucunda ortaya otomotiv üzerine çok sayıda bilimsel yayın çıkar.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN